Mešanović dva puta asistirao za Maribor, Kapić pogodio

0
90
epa06111396 Hafnarfjordur's Kassim Doumbia (R) in action against Maribor's Jasmin Mesanovic (C) during the UEFA Champions League third qualifying round, first leg soccer match between NK Maribor and FH Hafnarfjordur in Maribor, Slovenia, 26 July 2017. EPA/ANTONIO BAT

Bh. napadači Jasmin Mešanović i Rifet Kapić imali su dobre nastupe za svoje timove u šestom kolu slovenske lige.  Jasmin Mešanović je u pobjedi Maribora protiv Krškog rezultatom 3:2 upisao dvije asistencije.

<

On je prvo u 17-oj minuti igre asistirao Bajdeu za gol, a onda je 15 minuta prije kraja i asistirao za Bohara.  Za Krško su pogađali Kovačić u 63. minuti susreta i Škrbić devet minuta prije kraja.

<

Ipak, Pihler je duboko u sudčevoj nadoknadi donio Mariboru tri boda.  Rifet Kapiće se upisao za strijelce u dresu Gorice koja je sa 3:1 u gostima savladala Triglav. Domaći tim poveo je preko Poplatnika u 26. minuti susreta, a upravo je Kapić poravnao rezultat u 57. minuti susreta.  Gorica je do pobjede došla preko Edafea i Gulića u 84. i 86. minuti utakmice.